×

تماس با ما

اسکرچ جونیور

ScratchJr یک زبان برنامه نویسی مقدماتی است که کودکان ۶-۸ ساله را قادر می سازد داستان و بازی های تعاملی خودشان را ایجاد کنند. کودکان با هم به بلوک های برنامه نویسی گرافیکی حرکت اضافه می کنند تا شخصیت ها حرکت کنند، بپرند و آواز بخوانند. کودکان می توانند به وسیله ویرایشگر رنگ، رنگ شخصیت ها را تغییر دهند، صداهای خود را به آن اضافه کنند و حتی عکس های خود را وارد کنند، سپس از بلوک های برنامه نویسی برای ساختن شخصیت هایشان استفاده کنند.
ScratchJr توسط زبان برنامه نویسی محبوب Scratch توسط میلیون ها نفر از نوجوانان (۸ سال و بالاتر) در سراسر جهان استفاده می شود. در ایجاد ScratchJr، رابط و زبان برنامه نویسی به دقت طراحی شده اند تا آنها برای کودکان مناسب تر باشد. همچنین با دقت زیاد  ویژگی هایی را برای انطباق شناختی، شخصی، اجتماعی و احساسی کودکان طراحی شده است.
ScratchJr به عنوان یک برنامه برای هر دو سیستم عامل iOS و Android در دسترس است.
برنامه نویسی یا برنامه نویسی کامپیوتری نوع جدیدی از سواد است. همانطور که نوشتن به شما کمک می کند تا تفکر خود را سازماندهی کنید و ایده های خود را بیان کنید، همین امر برای برنامه نویسی درست است. در گذشته، برنامه نویسی برای اکثر افراد بسیار مشکل بود. اما در حال حاضر برنامه نویسی درست مثل نوشتن برای همه ساده شده است.
همانطور که بچه های کوچک با ScratchJr برنامه نویسی می کنند، آنها یاد می گیرند که چگونه خود و خلاقیت خود را به وسیله کامپیوتر ایجاد و بیان کنند. نه فقط برای ارتباط با آن بلکه در این فرآیند، کودکان به حل مشکلات و طراحی پروژه ها می پردازند و مهارت های ترتیبی را ایجاد می کنند که برای موفقیت تحصیلی بعد از آنها پایه گذاری می شود. آنها همچنین از ریاضیات و زبان در یک زمینه معنی دار و انگیزشی استفاده و نیز از توسعه یادگیری و سواد آموزی در دوران کودکی حمایت می کنند. با ScratchJr، بچه ها فقط یادگیری کدنویسی را ندارند، بلکه آنها برای یادگیری، برنامه نویسی دارند.

امروز به ما بپیوندید

اسکرچ مقدماتی

همین الان یادگیری را شروع کنید

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*