×

تماس با ما

رباتیک کودک

رباتیک برای کودکان

رباتیک برای کودکان به معنی آموزش در زمینه علوم پایه، فناوری، ریاضی و مهندسی است. امری که به کودکان ما بسیار کمک می کند تا در دنیای مدرن امروز از چرخه پیشرفت تکنولوژی عقب نمانند. علم رباتیک به کودکان می آموزد که از طریق بازی و سرگرمی اطلاعاتی را پیرامون جهان برنامه نویسی به روشی کاملاً مهندسی بیاموزند. این امر علاوه بر خلاق تر شدن ذهن کودکان به آن ها امکان آموزش رباتیک را با ساده ترین حالت ممکن نیز می دهد. این رشته در بیشتر کشورهای توسعه یافته یکی از دروس اصلی دانش آموزان به شمار می آید. از همین رو به تازگی در کشور ما نیز در حوزه آموزش و پرورش این درس به شکل کاربردی مورد استفاده قرار گرفته است؛ اما سؤالی که مطرح است این است که این علم چه فوایدی برای کودکان دارد و چه قابلیت های را در اختیار آن ها قرار می دهد. اگر بخواهیم به علم رباتیک در یک نگاه کلی نظر بیندازیم می توانیم به موارد فوق اشاره ای داشته باشیم

  • سرگرم کردن کودکان و پرورش ذهن کودک
  • روشی بسیار کارآمد برای آموزش برنامه نویسی
  • مهارت آموزی برای آینده کودکان
  • برای کودکان فعال با ضریب هوشی بالاتر بسیار کارآمد است
  • با یادگیری رباتیک بروز علوم جدید ساده تر دنبال می شود.
رباتیک برای کودکان و کاربرد آن در ریاضی
رباتیک برای کودکان و درک مفاهیم ریاضی که برای برخی از دانش آموزان سخت و دشوار است این امر را ساده تر از همیشه دنبال می کند. برخی از ربات ها این امکان را برای دانش آموز فراهم می آورد که به صورت تعاملی به فراگیری مفاهیم ریاضی بپردازند؛ اما برخی از ربات ها خود به تنهایی به آموزش ریاضی به عنوان یک مدرس می پردازند.
رباتیک برای کودکان و کاربرد آن در علوم پایه
رباتیک برای کودکان در علوم پایه در واقع قلب این رشته را تشکیل می دهند. در دنیای پیرامون ما اتفاق های بسیاری در حال به وقوع پیوستن است. به عنوان مثال مریخ نورد ناسا یک ربات را طراحی کرد تا بتواند اطلاعات خود را از مریخ با زمین به راحتی مخابره کنند. زمانی که این مسائل برای کودک شفاف سازی می شود او با قدرت کارکرد ربات ها و نحوه عملکرد آن آشنا می شوید. از سوی دیگر دانش آموز به راحتی می تواند علوم پیوسته به علوم پایه همانند علم و الکتریسیته و انرژی خورشیدی را ساده تر از گذشته درک کند.
رباتیک برای کودکان و کاربرد آن در برنامه نویسی
رباتیک برای کودکان در جنبه های متفاوتی کاربرد دارد. برنامه نویسی و کد نویسی شاید در ابتدا امری پیچیده و دشوار باشد؛ اما کودک به سادگی پس از ارتباط ساخت ربات با برنامه نویسی به این درک می رسد که برنامه نویسی یک مفهوم انتزاعی است. همین امر سبب می شود که یادگیری کدهای برنامه نویسی برای کودک ساده تر از گذشته دنبال شود. طراحی و ساخت ربات توسط کودک به او در درک نحوه کد نویسی و تأثیر آن در جهان واقعی در آینده بسیار کمک می کند.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*