×

تماس با ما

JAVA

قابلیت های برنامه نویسی جاوااسکریپت، به اختصار JS (به انگلیسی: JavaScript) زبان برنامه‌نویسی سطح بالا، پویا، مبتنی بر شی، وابستگی کم به نوع (Weakly typed)، چند رویه و تفسیری است. در کنار HTML و CSS، جاوااسکریپت یکی از سه هسته صفحات دنیای وب می‌باشد.

  1. جاوا مستقل از پلتفرم است.

جاوا با فلسفه :

“write once, run anywhere” (WORA)

( یکبار بنویس ، همه جا اجرا کن ) ساخته شد. کدهای جاوا (کد جاوای خالص و کتابخانه ها) که در یک پلتفرم (سیستم عامل) نوشته می شوند ، در سایر پلتفرم ها ، بدون نیاز به اصلاح ، قابل اجرا می باشند.

برای اجرا کردن Java ، یک ماشین انتزاعی به نام ماشین مجازی جاوا ((Java Virtual Machine (JVM) استفاده می شود. JVM بایت کد (bytecode) جاوا را اجرا می کند. CPU ، سپس JVM را اجرا می نماید. از آن جایی که تمام JVM ها دقیقاً عین هم کار می کنند ، همان کد در سایر سیستم عامل ها نیز قابل اجرا می باشد ، که این کار باعث می شود جاوا مستقل از پلتفرم ، کار نماید.

  1. یک زبان شیءگرا است.

سبک های مختلف برنامه نویسی وجود دارد. رویکرد شیء گرا ، یکی از سبک های برنامه نویسی محبوب می باشد. در برنامه نویسی شیءگرا ، یک مسئله پیچیده ، با ایجاد اشیاء ، به مجموعه های کوچک تر تقسیم می شود . این کار باعث می شود که کدهای تولید شده ، قابلیت استفاده مجدد داشته باشند ، مزایای طراحی به همراه داشته باشند و نگهداری کدها ، راحت تر انجام شود.

بسیاری از زبان های برنامه نویسی ، از جمله جاوا ، پایتون و C++ قابلیت های شیء گرا دارند. اگر در مورد انجام برنامه نویسی جدی هستید ، مسلماً باید سبک برنامه نویسی شیء گرا را یاد بگیرید.

  1. جاوا سریع است.

ورژن های پیشین جاوا ، از بابت کند بودن ، مورد انتقاد قرار گرفتند. با این حال ، اکنون همه چیز کاملاً عوض شده است. JVM های جدید به مراتب سریع تر هستند و CPU که JVM را اجرا می کند ، نیز بیشتر و بیشتر قدرتمند تر شده اند.

در حال حاضر ، جاوا یکی از سریع ترین زبان های برنامه نویسی است. کدهای Java که به خوبی بهینه شده اند ، به همان سرعت زبان های سطح پایین مانند C/C++ و بسیار سریع تر از Python ، PHP و غیره عمل می کنند.

  1. جاوا امن است.

پلتفرم جاوا ، قابلیت های مختلفی امنیتی ، برای برنامه های کاربردی جاوا فراهم می نماید. برخی از قابلیت های سطح بالا که جاوا می تواند آنها را هندل نماید ، عبارتند از:

  • پلتفرم امنی برای توسعه و اجرای برنامه های کاربردی فراهم می کند.
  • مدیریت خودکار حافظه (automatic memory management) را فراهم می کند ، خرابی و آسیب پذیری حافظه (memory corruption and vulnerabilities) را کاهش می دهد.
  • امکان برقراری ارتباط امن از طریق حمایت از یکپارچگی و حریم خصوصی داده های انتقال داده شده ، را فراهم می کند.
  1. دارای کتابخانه بزرگ استاندارد است.

یکی از دلایلی که جاوا به طور گسترده ، مورد استفاده قرار می گیرد ، این است که امکان دسترسی به کتابخانه استاندارد عظیمی را فراهم می کند. محیط Java ، دارای صدها کلاس و متد است که در پکیچ های مختلف ارائه می شوند و به توسعه دهندگان نرم افزار کمک می نمایند.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*