×

تماس با ما

چه طور برنامه نویسی را ساده کنیم ؟

چه طور برنامه نویسی را ساده کنیم ؟

با این کارا برنامه نویسی برات ساده میشه !سلام !امیدوارم که حالت خوب باشه .توی این مطلب من قراره بهتون یه سری کارا بگم که اونا رو انجام بدین ,برنامه نویسی براتون رفته رفته ساده میشه و دیگه تصویر مبهمی از کاری که دارین انجام میدین ندارید .

پس با ما همراه باشید .

تمرین روزانه 

اولین و مهمترین کاری که باید انجام بدی اینه که هر روز تمرین کنی . هرچی بیشتر تمرین کنی , بیشتر مطالب برات جا میوفته و در نتیجه کدهایی که می نویسی برات ساده جلوه می کنه . 

دیباگ کردن 

اگر برنامه ای که نوشتین باگ داره ,ازش فرار نکنید !دنبال رفع کردنش باشید !شنیدین میگن معما چو حل شود آسان شود !

اینجا هم همینطوریه هرچی بیشتر معما حل کنی و دیباگ کنی ,این کار برات آسانتر میشه . 

آزمون و خطا 

یه دوره آموزشی رو داری می بینی که مدرس داره یه برنامه ای می نویسه و تو هم پا به پاش داری همون رو می نویسی !نترس یکم متفاوت تر کار کن !مثلا بگو بیا این متغیر رو مقدارشو عوض کنم ببینم چی میشه!مثلا اینجای حلقه رو بردارم ببینم چه اتفاقی می افته اینجوری مطالب برات جا میافته و ساده تر میشه .

فرض کن یه بازیه 

برنامه نویسی رو به این دید نبین که یه کار سخته و تو باید انجامش بدی و اگر نتونی انجامش بدی بدبخت میشی و همه بهت میگن بی استعداد و…..

اینارو بزار کنار !وقت برنامه نویسی فکر کن داری بازی می کنی . فکر کن سینتکس کدهات یه بازیه .

منطقت رو تقویت کن 

کامپیوتر یه ماشین منطقیه و احساس سرش نمیشه !برنامه نویسی هم زبون همین ماشینه !پس برنامه نویسی هم یکار منطقیه . پس اگر می خواهی بنویسی با این روش با کامپیوتر حرف بزنی باید سعی کنی منطق خودتم تقویت کنی . 

یه تمرین ساده :

سعی  به تموم کارایی که در طول روز انجام می دی مرحله به مرحله منطقی فکر کن .

تمرکز کن 

بیشتر چیزهایی که فکر می کنی سخته و یا گنگه از اینه که خودت بی حوصله ای یا تمرکز نداری . سعی کن این موقع ها یکم قدم بزنی یا چشمهاتو ببندی و یه موزیک آرامبخش گوش کن .اگر آرامش داشته باشی بازدهی و عملکردت به شدت بالا میره کن.

مربیگری اسکرچ

آموزشگاه اسما دوره مربیگری اسکرچ را با ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای برگزار می کند .

پایتون

برنامه نویسی پایتون در آموزشگاه فنی و حرفه ای اسما از سنین 10 سال به بالا ثبت نام می شود . دوره پایتون برای دانشجویان با تخفیف 10% می باشد .

امروز به ما بپیوندید

برنامه نویسی پایتون

همین الان یادگیری را شروع کنید

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*