×

تماس با ما

آموزش برنامه نویسی پایتون

 

5 دلیل برای یادگیری پایتون برای کودکان و نوجوانان

امروزه زبانهای برنامه نویسی زیادی برای انتخاب وجود دارد و هر یک از آنها در سهولت استفاده ، پیچیدگی و کاربرد متفاوت است. اگر بچه های شما تازه شروع به کدگذاری می کنند ، اولین توصیه ما این است که زبان خود را بر اساس علایق فرزند خود انتخاب کنید. اما هر جا که ممکن است ، ما شدیداً شما را به انتخاب زبانهای آسان برای یادگیری تشویق می کنیم.

فرمول موفقیت ما مبتنی بر یافتن زبانی است که برای یادگیری ، خواندن و استفاده از آن آسان باشد. برای اینکه بچه ها به کد نویسی علاقه مند شوند ، اولین زبان برنامه نویسی باید مبتدی پسند باشد ، جاودانه باشد ، در کارهای خوب تبحر داشته باشد و در صنعت اغلب استفاده شود.

طبق تجربه ما ، هیچ زبانی بهتر از پایتون با این معیارها سازگار نیست.

در این مقاله ، 5 دلیل برتر برای برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانانی که می خواهند به توسعه دهندگان آینده تبدیل شوند ، لیست شده است.

  1. برنامه نویسی پایتون برای مبتدیان مناسب است

سخت ترین قسمت کدگذاری برای مبتدیان ، درک ایده ها و مفاهیم جدید است. بیشتر زبان های رایانه ای ، به ویژه زبان های قدیمی مانند C ، قبل از شروع سرگرمی به یادگیری کتاب های درسی زیادی نیاز دارند.

اگر می خواهید در C برنامه نویسی کنید ، ابتدا باید نحو دشوار را بیاموزید. اکثر مبتدیان ، به ویژه افراد جوان ، در مدت زمان کوتاهی دچار خستگی و ناامیدی می شوند. آنها حتی قبل از شروع به نوشتن کد واقعی ، علاقه خود را از دست داده و یا نسبت به برنامه نویسی بیزار می شوند.

 

  1. راه اندازی آن آسان است

 

تنظیم محیط های برنامه نویسی ممکن است دشوار باشد ، اما با پایتون این یک داستان کاملا متفاوت است.

اگر ویندوز دارید ، پایتون فقط در 3 مرحله آسان قابل نصب است. اگر از سیستم عامل متفاوتی استفاده می کنید ، ممکن است مجبور شوید کمی بیشتر روی این فرآیند تلاش کنید.

 

برای راه اندازی پایتون در رایانه خود ، تنها کاری که باید انجام دهید بازدید از سایت رسمی و بارگیری نرم افزار از این موارد است:

به یاد داشته باشید آخرین نسخه نرم افزاری را که با سیستم عامل شما سازگار است انتخاب کنید.

 

 

 

پس از اتمام بارگیری ، فقط نصب را راه اندازی کنید. بسته به نسخه ای که در رایانه بارگیری کرده اید ، ممکن است لازم باشد ابتدا فایل را از حالت فشرده خارج کنید. هنگامی که نصب بر روی صفحه شما ظاهر شد ، فقط دستورالعمل ها را دنبال کنید.

با تکمیل مراحل نصب ، پرونده های جدید در رایانه شما ظاهر می شوند. یکی از آنها یک مفسر پایتون خواهد بود که کد پایتون قابل خواندن شما را به دستورات تبدیل می کند ، بنابراین دستگاه می تواند آنچه را که می خواهید انجام دهید درک کند و مطابق آن عمل کند.

 

 

 

در لحظه بارگیری پایتون ، می توانید ترمینال رایانه خود را بلند کرده و برنامه را اجرا کنید. اگر از ویندوز استفاده می کنید ، رایانه خود را برای “cmd” مرور کنید و آن را راه اندازی کنید. اگر کاربر Mac یا Linux هستید ، برنامه ای را بنام “terminal” جستجو کنید. از اینجا می توانید نوشتن کد را شروع کنید.

3.پایتون کودک پسند است

پایتون مخصوص کودکان به ویژه به عنوان زبان اول برای بچه ها عالی است. برنامه نویسان جدید می توانند از همان اولین برنامه های ساده “Hello world” به ساخت بازی با جعبه ابزار Pygame برسند.

این یک زبان برنامه نویسی شگفت انگیز و مبتنی بر متن است که برای کودکان بالای 8 سال کاملاً مناسب است. این امر یک منبع عالی برای پیگیری برنامه های برنامه نویسی بصری و مبتنی بر بلوک است که به مخاطبان قبل از خواندن کمک می کند.

 

با پایتون ، جوانان می توانند ایده های خود را به واقعیت تبدیل کنند و منابع هیجان انگیزی وجود دارد که می تواند به آنها در انجام این کار کمک کند.

پایتون آنها برای کودکان سرگرم کننده ، بسیار جذاب و مناسب هستند. در این دوره ، ما به دانشجویان می آموزیم که چگونه بازی های محبوب را از ابتدا توسعه دهند. هنگامی که بچه ها گیر می کنند می توانند با تیم دوستانه ما از معلمان که می توانند آنها را به مسیر قبلی برگردانند پیام یا اشتراک صفحه نمایش دهند.

آموزش پایتون به بچه ها از طریق پروژه های خلاقانه ای که به آن علاقه دارند ترکیبی برنده است. کلیک اسما  اکنون چندین دوره برنامه نویسی پایتون برای بچه ها دارد که از پایتون پایه شروع می شوند اگر می خواهید یکی از دوره های پایتون برای  کودکان و نوجوانان را را امتحان کنید ، فقط روی متن بنفش در این پاراگراف کلیک کنید.

 

4- تقاضا برای پایتون به طور مداوم در حال افزایش است

در حالی که قابلیت دسترسی برای رمزگذاران جوان یک عنصر عالی است که توسط Python ارائه شده است ، اما شاید بهترین خبر این است که این کار به قیمت اعتبارنامه های حرفه ای انجام نمی شود. پایتون در واقع بسیاری از برنامه های حرفه ای را پشتیبانی می کند ، به طور منظم به عنوان یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی دیده می شود و به عنوان سریعترین زبان برنامه نویسی سالهای اخیر شناخته می شود.

طبق Stack Overflow ، بزرگترین و مورد اعتمادترین انجمن آنلاین برای رمزگذاران ، پایتون سریعترین زبان برنامه نویسی سال 2018 است.

اگر این نرخ را حفظ کند ، کارمندان Stack Overview معتقدند که تا پایان سال 2022 ، پایتون از نظر استفاده فعال ، از سایر زبان های کدگذاری پیشی خواهد گرفت.

بسیاری از منابع آنلاین ادعا می کنند که پایتون در حال حاضر یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری است. در عرصه K-12 ، بسیاری از رهبران آموزشی معتقدند که پایتون به زبان رسمی آزمون علوم کامپیوتر رایانه تبدیل خواهد شد (این آزمون در حال حاضر از جاوا استفاده می کند).

بنابراین ، چرا پایتون یکی از سریع ترین زبان ها است؟ دلایل این پتانسیل رو به رشد چیست؟

پایتون همچنین زبان انتخابی برای دانش داده ، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در نظر گرفته شده است – تمام مناطقی که در اقتصاد فعلی ما بسیار مورد تقاضا هستند. این مناطق همچنین در آینده اقتصاد ما و جایی که فناوری در آن پیشرفت کرده است دارای ارزش بسیار زیادی هستند ، بنابراین ارزش پایداری در این مهارت وجود دارد.

علاوه بر این مناطق عمده ، پایتون در برخی مناطق دیگر نیز در حال رشد است. برای نشان دادن این مقدار ، ما به طور کامل به همه این صنایع و چگونگی حیات پایتون برای رشد آنها خواهیم پرداخت.

علوم داده

همانطور که حدس زده اید ، پایتون به ویژه در قلب دانشمندان داده در همه جا جایگاه ویژه ای دارد. مرکز داده علوم در معامله با “داده های بزرگ” یا مقادیر زیادی داده در یک زمان است.

برای استفاده ساده با مجموعه های بزرگ چارچوب و کتابخانه داده ها ، پایتون به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از امیدوار کننده ترین روش های مدیریت است. دلیل مهم دیگر این مسئله ادغام آسان پایتون با زبانهای دیگر است. این امر باعث می شود که مقیاس پذیرتر و آینده نگرتر باشد زیرا همه چیز به راحتی قابل ادغام است.

فراگیری ماشین

یکی دیگر از زمینه های اصلی ذکر شده یادگیری ماشین است. از آنجا که پایتون یک زبان تفسیری است ، به اندازه کافی جامع است که توسط ماشین های مجازی در برابر هر زبان دیگری قابل تفسیر است – چیزی که سخت افزار می فهمد.

بعلاوه ، می توان آن را در سناریوهای پیچیده با استفاده از متغیرها ، اشیا، ، حساب پیچیده یا سایر مفاهیم مورد استفاده قرار داد تا تقاضای آن سر به فلک کشد. حتی رشد یادگیری ماشین به خودی خود در چند سال گذشته استثنایی بوده است زیرا الگوریتم ها هر روز پیچیده تر می شوند.

توسعه وب

یکی از بزرگترین و سریعترین رشد در زمینه علوم کامپیوتر توسعه وب است. در این قسمت ، پایتون توسط 2 از 3 توسعه دهنده ای که در ابتدا با PHP کار می کردند ، انتخاب می شود.

پایتون در چند سال گذشته یک روند صعودی مداوم در حال رشد را تجربه کرده است ، زیرا کتابخانه ها و چارچوب های بسیار خوبی را ارائه می دهد که توسعه وب را آسان می کند.

به طور کلی ، پایتون قادر به ایجاد کد قوی تری است که می تواند در متنوع ترین موارد استفاده شود. این امر آن را به ابزاری حیاتی در این زمینه تبدیل می کند که می تواند بعداً دانش آن را به یک مهارت فوق العاده مفید و سودآور تبدیل کند.

اتوماسیون

یکی از زمینه های نهایی برای بحث در مورد اتوماسیون است. برای خودکار کردن کارها ، باید اسکریپت های آزمایشی را بنویسید. اینجاست که پایتون وارد عمل می شود. شما با کمترین زمان و تعداد خطوط نوشتن کدهای ابزار کاملاً متحیر خواهید شد. همه چیز در اینجا با قدرت پایتون آسانتر می شود.

با کدهای اساسی پایتون ، یک برنامه نویس می تواند به روشی کاملاً آسان و کارآمد به سطح پیشرفته اتوماسیون برسد. تست نرم افزار یکی از حیاتی ترین مواردی است که پایتون می تواند به آن کمک کند زیرا در غیر این صورت بسیار خسته کننده است!

  1. پایتون اینجاست تا بمانید

همانطور که آمار فوق الذکر نشان می دهد ، محبوبیت پایتون تنها در حال افزایش است و بسیاری از کارشناسان معتقدند که این زبان به دلیل قدرت ، سادگی و این واقعیت که کدهای پایتون بسیار زیاد در پروژه های بزرگ ، قدرت ماندگاری دارد ، به توسعه و نگهداری نیاز دارد. برای سالهای آینده.

حتی اگر Python طی سالها تغییر کرده و تکامل یافته باشد ، ساختار زبان هنوز نسبتاً سالم باقی مانده است. همان روش ها و عملکردهای یک دهه پیش تقریباً مشابه روش های امروزی است.

به محض اینکه کودکان شما اصول کدگذاری را در پایتون پیدا کنند ، مهارت آنها هرگز منسوخ نخواهد شد

گرچه ممکن است خیلی زود باشد که فکر کردن در مورد مشاغل بچه هایتان شروع شود – به نظر می رسد پایتون برای مدت طولانی وجود خواهد داشت و شروع حقوق برای برنامه نویسان ماهر پایتون بالاترین میزان است.

پایتون برای کودکان و نوجوانان در حال انفجار است ، زیرا بیشتر والدین و مربیان آن را به عنوان یک زبان برنامه نویسی برای کودکان مبتدی دوست دارند که مهارت های قرن بیست و یکم را انتقال می دهد.

اصلی ترین چیزهایی که باید در مورد برنامه نویسی پایتون بخاطر بسپارید عبارتند از:

این برای مبتدیان عالی است

راه اندازی آن آسان است

کودک پسند است.

تقاضا برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان پایتون روز به روز بیشتر می شود . 

برنامه

An elementary age girl is learning how to code on a computer in a school computer lab.لینک سایت پایتون

https://www.python.org/

امروز به ما بپیوندید

آموزش پایتون مقدماتی

همین الان یادگیری را شروع کنید

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*